اخبار کوتاه

اجرای طرح یک سرباز ، ۱۰ کتاب در زندان های استان اردبیل

با مشارکت ۶۸ تن از سربازان وظیفه طرح یک سرباز ، ۱۰ کتاب در زندان های استان اردبیل به اجرا در آمد .

فتحی مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل در تشریح چگونگی اجرای این طرح گفت : « یکی از روش هایی که می توان با آن افزایش آگاهی افراد جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی کمک نمود ، اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است . در این راستا برای تشویق سربازان وظیفه زندان های استان به کتابخوانی طرح یک سرباز ، ۱۰ کتاب توسط اداره فرهنگی و تربیتی با همکاری یگان حفاظت زندان های استان به اجرا در آمد . » فتحی افزود : در این طرح ۴۳۵ عنوان کتاب توسط ۶۸ تن از سربازان وظیفه مورد مطالعه قرارگرفت . »

مدیرکل زندان های استان اردیبل گفت : « برای اجرای این طرح ۲۴ نشست کتابخوانی با حضور مربیان و سربازان کتابخوان برگزار و شرکت کنندگان با چگونگی اجرای طرح و نحوه صحیح کتابخوانی آشنا شدند . در نهایت پس از ارزیابی مربیان و داوران این طرح ۱۸ تن از سربازان وظیفه بعنوان کتابخوان برتر برگزیده و مورد تشویق مادی و معنوی قرار گرفتند . »

وی افزود : « برای اینکه سربازان کتابخوان در انتخاب کتب آزادی عمل داشته باشند لیست کتب طرح به آنها ارایه شد و هرکدام از سربازان ۱۰ کتاب را انتخاب و مورد مطالعه قراردادند .  »

به گفته فتحی ، زندان های استان اردیبل با همکاری امور کتابخانه های استان مجهز به کتابخانه عمومی مشارکتی می باشدکه با کتب مختلف در اختیار زندانیان ، کارکنان و سربازان قرار دارند و همه روزه صبح و عصر به صورت آزادنه می توانند کتب دلخواه خود را به امانت گرفته و مطالعه کنند .  

انتهای پیام /

اجرای طرح یک سرباز ده کتاب در زندانهای استان اردبیل

اجرای طرح یک سرباز ده کتاب در زندانهای استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*