اخبار کوتاه

آزادی ۴ زندانی جرایم مالی توسط خیر مدرسه ساز اردبیلی

خیر مدرسه سازی که سال گذشته مدرسه سه کلاسه زندان اردبیل را بنا نهاد ، در پی دیدار از مدرسه زندان ، زمینه آزادی ۴ نفر از زندانیان جرایم مالی را فراهم نمود.

مالک جعفرزاده خیر مدرسه ساز اردبیلی ، که به دعوت مسوولین زندان برای دیدار از ثمره عمل خیرخواهانه خویش از مدرسه زندان دیدار می نمود اظهار امیدواری کرد با آزادی تمامی زندانیان و کاهش جرایم در جامعه ، زندان ها به مراکز علمی و تفریحی تبدیل شود. در این دیدار رئیس زندان با تقدیر از کمک های این خیر نیکو کار برای احداث مدرسه در زندان ، با اشاره به آزاد سازی زندانیان جرایم مالی توسط خیرین گفت : « نیکوکاران استان اردبیل ، علیرغم وضعیت نه چندان مناسب اقتصادی ، زندانیان جرایم مالی غیر کلاهبرداری و جرایم دیه غیر عمد را تنها رها نکرده اند و با کمک های ادواری خویش موجبات آزادی این زندانیان را فراهم می سازند که این امر جای بسی تقدیر و تشکر دارد. »      

جعفر زاده خیر مدرسه ساز نیز به یمن بهره برداری از این مدرسه برای آزادی ۴ نفر از زندانیان جرایم مالی اظهار آمادگی نمود که با تلاش های مددکاران و شورای حل اختلاف زندان پس از گذشت مبلغ ۶۰ میلیون ریال از سوی شکات ۴ نفر از زندانیان مالی که با مجموع بدهی ۲۰۰ میلیون در زندان به سر می بردند و با پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال از سوی خیر مدرسه ساز آزاد و به آغوش گرم خانواده خویش بازگشتند . 

جعفر زاده خیر اردبیلی با اشاره به این نکته که هر ۴ نفر زندانی جرایم مالی متاهل و دارای فرزند بودند افزود: « زندانی شدن یک نفر نه تنها باعث گرفتاری خود او بلکه باعث فروپاشی کیان خانواده اش نیز می شود و همه ما باید تلاش کنیم که در آزادی این قبیل افراد تا حد امکان کمک کنیم. »

سرباز جدا مدیر زندان ضمن تقدیر از عمل خیر خواهانه این خیّر گفت :«  متاسفانه عده ای از زندانیان که آمار آنها قابل توجه می باشد بدلیل جرائم غیر عمد و مشکلات اقتصادی و مالی در زندان بسر می برند که امید می رود با حمایت مسئولان ، خیّرین و آحاد مردم از زندان های استان آزاد شوند تا خدای نکرده بر اثر طولانی شدن مدت حبس آنها به دلیل عجز از پرداخت دین ، آسیب های اجتماعی گریبان گیر خانواده های آنها نشود. »

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*