اخبار کوتاه

آزادی ۱۲۳ نفر از طریق شورای حل اختلاف زندان خلخال در سال جاری

 معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان اردبیل از شعبه شورای حل اختلاف زندان خلخال بازدید کرد .

در این بازدید که رمضانپور رئیس دادگستری و نباتی داستان خلخال نیز حضور داشتند مهدیزاده رئیس اداره زندان خلخال با ارائه گزارشی از عملکرد شعبه حل اختلاف زندان گفت : « در طول سال ۹۶ از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه ۳۰۱ پرونده در شورای حل اختلاف زندان تشکیل شده که ۲۶۸ مورد آن مختومه شده است . »  رئیس شورای حل اختلاف شعبه زندان خلخال افزود : « در طول این مدت تعداد ۹۴ پرونده حقوقی و تعداد ۱۲۶ پرونده کیفری منتهی به صلح وسازش گردیده است. » وی همچنین از آزادی ۱۲۳ نفر از ابتدای سال ۹۶ تا پایان بهمن ماه با تلاشهای اعضای شورای حل اختلاف زندان خبر داد.

ابراهیمی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان با تقدیر از عملکرد شعبه شورای حل اختلاف زندان شورای حل اختلاف را عنصری موثر در کاهش جمعیت کیفری زندانها و ایجاد صلح و سازش و ترویج این فرهنگ حسنه دانست.

در این بازدید همچنین اعضای شورای حل اختلاف با بیان پاره ای از مشکلات موجود در خصوص رسیدگی به پرونده ها از سوی بازدید کنندگان راهنمایی شدند.

رمضانپور رئیس دادگستری خلخال نیز در این بازدید با تقدیر از حسن مدیریت رئیس زندان این شهرستان وتلاش پیگیر اعضاء شورای حل اختلاف گفت : « خوشبختانه در شعبه زندان خلخال پروند های مهمی مورد رسیدگی و منتهی به صلح و سازش گردیده است . همچنین از جمله اقدامات بسیار مثبت و مهم شورای حل اختلاف زندان ایجاد صلح و سازش در خصوص پرونده های اختلافات خانوادگی و پرونده های مالی است . »

گفتنی است که در سالجاری از جمله پرونده های بسیار مهم که ساعتها و جلسات متعددی در شورای حل اختلاف شعبه زندان خلخال برای آن صرف شده اخذ رضایت از اولیای دم برای زندانی محکوم به قصاص بود که با تلاش پیگیر اعضای شورا با اخذ رضایت ثبتی زندانی یاده شده از قصاص نجات یافت . همچنین از دیگر فعالیت های چشمگیر این شعبه ایجاد صلح و سازش بین ۲۰ تن از زندانیانی که با همسر خویش دچار مشکل شده و در آستانه طلاق بودند. با تلاشهای اعضاء شورای حل اختلاف شعبه زندان زوجین در جلسات مشاوره ای  شرکت نمودند که همگی منجر به صلح و سازش و تداوم زندگی مشترک شده است.   

در این جلسه از همچنین از اعضاء شورای حل اختلاف شعبه زندان خلخال ، آقایان صفایی ، صادقی و خانم غنی زاده تجلیل شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*